درباره من

سلام! از سال ۱۳۸۷ به‌عنوان سرگرمی جانبی شروع کردم به نوشتن در این سایت اما نوشتن مستمر مسیرهای تازه‌ای را بریم باز کرد. زندگی را تماشا می‌کنم و از نظاره کردن یاد می‌گیرم. پرسش می‌کنم و دوست دارم کشف کنم و تغییر ایجاد کنم. تمرکزم بر ایجاد تحول سازمانی است. در حال حاضر مدیرعامل شرکت توسعه و تحول همرو هستم که در زمینه‌ی مشاوره‌ی مدیریت و توسعه‌ی سازمانی فعالیت می‌کند.

داستان من

هر آدمی مثل یک کتاب می‌مونه که می‌تونه باز و خوانده بشه. این شاید مهم‌ترین نکته‌ای بوده که از سال‌های کار کردنم آموختم.

متولد چهارم اردیبهشت ۱۳۵۹ هستم و کارم را در اسفند ۱۳۷۸ شروع کردم. از گذشته به کامپیوتر، برنامه‌نویسی و تکنولوژی علاقه داشتم به‌همین دلیل خیلی زود زبان‌های برنامه‌نویسی را یادگرفتم. در اولین شرکتی که استخدام شدم، قرار بود کارهای کامپیوتری انجام بدهم اما تبدیل شدم به نامه‌رسان. هر روز در خیابان‌ها نامه‌های شرکت را می‌بردم و به کارفرماها و شرکا می‌رسوندم. کمی بعد ارتقا گرفتم و شدم تلفن‌چی.

همزمان با کارکردن، در دوره‌های MCSE که مدارک تخصصی مرتبط با تکنولوژی‌های مایکروسافت بود شرکت کردم و تمام حقوق دریافتیم را صرف کلاس‌ها می‌کردم. در سال ۹۹ میلادی مدارکم را گرفتم و از نامه‌رسانی و تلفن‌چی بودن کارم را به حوزه‌ی طراحی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری تغییر دادم. کاری که سال‌ها از انجامش لذت بردم.

دنیا شاید سه طبقه داشته باشد و هرکسی ساکن یک طبقه است. ساکنین طبقه اول به دنیا و مادیات و خودشان وابسته هستند. آنها به‌ظاهر به‌خوی و خصلت ریشه دوانده در غریزه‌شان می‌پردازند. ساکنین طبقه‌ی سوم آنها هستند که رستگار شده‌اند. آنها به‌جاودانگی رسیده‌اند. به اثر خود در دنیا آگاهند و می‌دانند سرمنزل و مقصودشان کجاست.

اما در این بین ساکنین طبقه‌ی وسط سرگشته‌ترین آدم‌ها هستند. آدم‌هایی که نه لذات طبقه‌ی اول راضی‌شان می‌کند و نه مسیر رسیدن به طبقه بالاتر را یافته‌اند. آنها به‌هر دری می‌زنند، درد می‌کشند، یقه‌ی خودشان را می‌گیرند، شک می‌کنند، ناامید می‌شوند، به انزوا می‌روند، پرسش می‌کنند و جوابی بدست نمی‌آورند و آنقدر در خودشان و افکارشان می‌تنند تا دست آخر راه تعالی را بیابند.

اینجا درباره دغدغه‌هایم می‌نویسم. گاهی دغدغه‌ها درباره‌ی جامعه است، گاهی هنر و ادبیات، گاهی مباحث تخصصی در زمینه‌ی توسعه‌ی سازمانی و گاهی خاطراتی که مرورشان می‌کنم و در هربار مرور کشفی تازه می‌کنم که به من می‌گوید چرا اینجا هستم. انسان موجودی روایت‌گر است و با روایت به زندگی‌اش رنگ واقعیت می‌دهد.

دوره های آموزشی


شناخت توانایی‌ها در سازمان مشابه دوره‌ی شناخت توانایی‌ها کمک می کند تا اعضای سازمان درک خوبی نسبت به خود و دیگر همکارانشان به‌دست آورند.


ویدئوها و پادکست ها


لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

همه ویدئوها و پادکست ها

پروژه ها


لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

همه پروژه ها

سخنرانی من در تداکس

زمستان ۹۶ دعوت شدم به سخنرانی در رویداد تداکس جوانان که ویدئوی آن تقریبا بعد از یک‌سال منتشر شد. عنوان سخنرانی‌ام یادآوری آینده است و به این مفهوم پرداختم که چطور تجربه‌های گذشته‌ی ما آینده‌مون رو می‌سازند و قصه‌ی شخصی خودم و رویدادهایی که برام پررنگ بوده رو در این سخنرانی به‌کار گرفتم که بتونم مفاهیمی که مورد نظرم هست رو منتقل کنم.

فرض کنید تلفنی دارید که با آن می‌توانید با خود بیست سال آینده‌تان تماس بگیرید و گفتگو کنید. وقتی این تماس برقرار می‌شود، خود آینده‌تان درباره‌ی کارهایی که در آن زمان انجام می‌دهید صحبت می‌کند؛ به شما می‌گوید که چطور آدمی شده‌اید؛ مشغول چه کاری هستید و چه ویژگی‌هایی در شما پررنگ شده است؛ به نظرتان خود آینده‌ی شما درباره‌ی آینده‌تان به شما چه می‌گوید؟ چطور آدمی شده اید؟ چه کار می‌کنید؟

امیر در رسانه های دیگر

ویدئوها و پادکست ها

درباره من

پادکست

عنوان پادکست

درباره من

پادکست

عنوان پادکست

درباره من

ویدئو

عنوان ویدئو

مقالات

درباره من

مقاله

عنوان مقاله

درباره من

مقاله

عنوان مقاله

درباره من

مقاله

عنوان مقاله